Współczesne domy inteligentne pozwalają swoim właścicielom na wielką oszczędność czasu i pieniędzy oraz wyjątkową wygodę. Nowoczesne budownictwo łączy swoje siły z zaawansowaną technologią, co pozwala na stworzenie domu przyszłości - domu, którym można sterować za pomocą dedykowanej aplikacji zainstalowanej na telefonie lub tablecie. To doskonałe rozwiązanie dla ludzi zabieganych, lubiących nowinki technologicznie. To także świetna rzecz dla tych, których interesuje oszczędność i harmonia współistnienia z otoczeniem, środowiskiem naturalnym.

Domy inteligentne najeżone są elektroniką, wszystkie kable jednak ukryte są w murach, a do dyspozycji mieszkańców jest estetyczny i nowoczesny panel sterujący. Sterować domem można także za pośrednictwem telefonu z zainstalowaną intuicyjną aplikacją. Dzięki temu mamy dostęp do najróżniejszych funkcji takich jak sterowanie oświetleniem, monitoring, gospodarowanie wodą itp. Łączność z domem za pomocą internetu pozwala nam sterować wszystkimi udogodnieniami z każdego miejsca na ziemi. Dzięki temu istnieje możliwość uzbrojenia alarmu będąc poza domem. Możemy również otrzymać powiadomienie, że światło w sypialni nie zostało wyłączone. Z pomocą aplikacji będzie możliwe jego zgaszenie.

Aplikacja daje nam dostęp do obrazu z kamer monitoringu i w każdej chwili możemy sprawdzić co dzieje się wokół domu lub w jego poszczególnych pomieszczeniach. Daje to poczucie bezpieczeństwa domownikom. Istnieje możliwość połączenia zamka w drzwiach z aplikacją, tak aby otwierać je zdalne. Jest to wyjątkowo przydatne, gdy jeden z domowników zapomni klucza lub gdy chcemy wpuścić kogoś do domu pod naszą nieobecność.

Domy inteligentne pozwalają także na zwiększenie oszczędności wynikające z ograniczenia zużycia wody, prądu czy innych mediów. Oprogramowanie pozwala na dokładnie mierzenie kosztów związanych z zużywaniem wody. Na specjalnie opracowywanych wykresach można zobaczyć jakie urządzenie pochłania najwięcej energii elektrycznej lub kiedy używa się najwięcej wody. Daje to możliwość porównywania wybranych okresów, sprawdzanie historii. Dzięki temu można wyciągać cenne wnioski i planować oszczędności.

Aplikację można połączyć także z innego rodzaju sprzętem domowym. Ciekawym przykładem może być połączenie systemu z kompatybilnym ekspresem do kawy, Leżąc w łóżku możemy włączyć ekspres znajdujący się w kuchni i wydać polecenie zrobienia kawy z mlekiem.

Inteligentne domy dają swoim właścicielom wiele możliwości, a udogodnienia jakie oferują mają za zadanie sprawić, że życie staje się łatwiejsze.